FELVÉTELI VIZSGA ÉS INFÓK

Felvételit magyar irodalomból és nyelvtanból kell tenni. Mindkettő írásbeli (teszt) és szóbeli részből áll, amelyeken legtöbb 15-15 pontot (azaz összesen 60-at) lehet szerezni.

A sikeres felvételi vizsgához minimum 14 pont kell (irodalom és nyelvtan írásbeli és szóbeli összesen).

A négyéves iskolai átlageredmény legtöbb 40 pontot ér.

Ahhoz, hogy valaki állami költségvetésre (büdzsé) kerüljön be, legalább 50 pontot kell szereznie (iskolai eredmény + felvételi), aki ennél kevesebbet ér el, csak önköltséges helyre iratkozhat.

FONTOS IDŐPONTOK

2022. június 21., 22. és 23. – Jelentkezés a felvételire az újvidéki Bölcsészettudományi Karon (Filozofski fakultet, Dr. Zoran Đinđić u. 2.) 8 és 13 óra között.

Jelentkezéskor a következő okmányokat kell átadni:

a négyéves középiskolai bizonyítvány fénymásolatát;

az eredményes záróvizsga, ill. érettségi vizsga diplomájának fénymásolatát;

a személyi igazolvány fénymásolatát (ha chipet tartalmaz, a leolvasott igazolványt is mellékelni kell);

a felvételi vizsga díjának befizetéséről szóló eredeti bizonylatot;

jelentkezőlapot, amelyet a helyszínen kell kitölteni.

FONTOS: A fénymásolatokat nem kell hitelesíteni, viszont az eredeti dokumentumokat is el kell hozni, be kell őket mutatni!

2022. június 28., 9 óra – Felvételi vizsga (Bölcsészettudományi Kar, Dr. Zoran Đinđić u. 2.).

A felvételi vizsga eredményét a Tanszék még aznap közzéteszi.

Nem kell felvételit tennie annak, aki valamely köztársasági jelentőségű vagy nemzetközi versenyen 3. vagy 4. osztályban megszerezte az első két hely egyikét. A jelentkezés napján egy előre nyomtatott űrlapon kérnie kell a felmentését, és mellékelnie az elért eredményéről szóló oklevelet. Ilyennek minősül az Anyanyelvi Nyelvi és Nyelvhelyességi Verseny!

A felvételin személyi igazolványt vagy érvényes útlevelet kell bemutatni.

Július 1. – Előzetes rangsor megjelentetése a kar honlapján.

Július 4. – Fellebbezés a kar honlapján szereplő beosztás szerint.

Július 5. – Végleges rangsor megjelentetése a kar honlapján.

Július 6-án és 7-én – Az állami költségvetésre bejutott (büdzsés) hallgatók iratkozása (8-tól 13 óráig).

Ehhez szükséges:

két kitöltött ŠV 20-as űrlap;

két 3,5 x 4,5 cm-es fénykép;

az iratkozási költségek és a hallgatók kollektív biztosítási díjának befizetése;

leckekönyv (index), amelyet a kar nyomtatványboltjában lehet megvásárolni;

a záróvizsga, ill. érettségi vizsga diplomájának eredetije;

az önköltséges hallgatók ekkor fizetik a tandíj első részét is.

Július 7-én 17 óra körül a kar honlapján közzéteszik az állami költségre felvettek frissített listáját a fel nem töltött helyek függvényében. Az így jogot szerzett jelöltek július 18-án 13 óráig iratkozhatnak be.

Július 8-án és 11-én az önköltséges hallgatók iratkozása 8 és 13 óra között.

Július 11-én a be nem töltött önköltséges helyek meghirdetése.

Július 12-én névsorolvasás a be nem töltött önköltséges helyekre. Az így jogot szerzettek július 13-án 8 és 13 óra között iratkozhatnak be.

Július 13-án a be nem töltött büdzsés és önköltséges helyek meghirdetése az általános névsorolvasásra.

Július 14-én általános névsorolvasás a be nem töltött helyekre. Aki ekkor jelentkezik, július15-én iratkozhat.

A névsorolvasások menetéről és beosztásáról a kar honlapján lehet majd tájékozódni.

Minden kérdésre válaszolunk a Magyar Tanszék Facebook-oldalán, a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.">Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. ímélcímen vagy a 021/485-3973-as telefonszámon.