ÉKES BESZÉD

EGYETEMISTA SZÓNOKVERSENY

Újvidéki Egyetem, MTTK, Szabadka, 2015. november 4.

Az Újvidéki Egyetem Magyar Nyelv és Irodalom Tanszéke és a Magyar Tannyelvű Tanítóképző Kar szónokversenyt hirdet vajdasági egyetemi hallgatók számára két kategóriában:

I. Szónokverseny:

1.    rész: Előre megírt (maximum 6 perces) beszéd előadása (fejből)

Témák:

"Én, mivel nem játszhatom a szerelmest,

Hogy eltöltsem a csevegő időt -

Úgy döntöttem, hogy gazember leszek." (Shakespeare: III. Richárd I. felvonás, 1. szín)

"Míg tükröt veszek, süss ki drága nap,

Menetközben hadd lássam árnyamat." (Shakespeare: III. Richárd I. felvonás, 2. szín)

2. rész: Rögtönzött beszéd (maximum 3 perc) a helyszínen kapott témáról

II. Felolvasóverseny:

1. rész: A szabadon választott (előre begyakorolt) háromperces szöveg felolvasása

2. rész: A (helyszínen kapott) kötelező szöveg felolvasása

Jelentkezni Takács Izabella tanárnőnél lehet a bella.takacs@magister.uns.ac.rs címen 2015. október 31-ig név, kar, tanszék, évfolyam, elérhetőségek és versenykategória (I., II.) megjelölésével.

Az idei versenyt 2015. nov. 4-én, az Újvidéki Egyetem Magyar Tannynelvű Tanítóképző Karán  tartjuk Szabadkán 14,00 órai kezdettel.

A zsűri összetétele: 2-2 tanár, valamint 1-1 hallgató a Magyar Tanszékről és az MTTK-ról.
A díjazottak könyvjutalomban részesülnek.