STÚDIUM (2017/15-16.)

Az ÚE BTK Magyar Tanszéke és a Vajdasági Magyar Felsőoktatási Kollégium kiadványaként megjelent a Stúdium vajdasági magyar felsőoktatási magazin 2017-es duplaszáma.

A 2009 óta megejelenő lap célközönségét a vajdasági egyetemi hallgatók, egyetemi tanárok, a vajdasági magyar tudományos és művészeti élet szereplői képezik. A színes, gazdag képanyaggal ellátott újság a vajdasági magyar felsőoktatási/tudományos közélet tükreként, pillanatnyi helyzetképeként szolgál -  de az egyetemisták szemszögéből. A periodikum összefoglalja a felsőoktatási továbbképzési lehetőségeket, a rektorátus híreit, interjúkat, portrékat közöl az Újvidéki Egyetem újvidéki és szabadkai karain dolgozó és tanuló akadémiai polgárokkal, foglalkozik az egyetemista élet hétköznapjaival, kulturális lehetőségekkel, ösztöndíjakkal, versenyekkel, az újvidéki Magyar Tanszék életével, a Vajdasági Magyar Felsőoktatási Kollégium tevékenységével, külön a Vajdasági Magyar Tudományos Diákköri Konferencia eseményeivel.

A lap arculatát a fiatal képzőművészek munkái határozzák meg.

Támogató: Bethlen Gábor Alapbga logo 2018