Újvidéki Egyetem, BTK, Magyar Nyelv és Irodalom Tanszék, Újvidék

Univerzitet u Novom Sadu, Filozofski fakultet, Odsek za mađarski jezik i književnost, Novi Sad

University of Novi Sad, Faculty of Philosophy, Department of  Hungarian Language and Literature, Novi Sad

*21000 Novi Sad, dr Zoran Đinđić 2. ([+381 21] 458 673, ([+381] 63 88 26 36 8

web: ujvidekimagyartanszek.ff.uns.ac.rs

1. körlevél

EGYETEMI NYELVÉSZETI NAPOK 2015

Az újvidéki Magyar Nyelv és Irodalom Tanszék

A JELENTÉSVIZSGÁLAT (ÚJ) HORIZONTJAI

címmel nemzetközi tudományos konferenciát szervez

Helyszín: Bölcsészettudományi Kar, Újvidék

Időpont: 2015 október 28.

A jelentés vizsgálata az utóbbi néhány évtizedben rendkívül dinamikus és szerteágazó fejlődésen ment át, így a ma már hagyományosnak számító, alapvetően strukturalista alapokon nyugvó szemantikai szemléleten kívül számos új kutatási irányzat fejlődött ki a 20. század végére. Az új évezred paradigmaváltása pedig egyértelműen az interdiszciplinaritás irányába mutat, ezért a konferencia célja a hagyományos és az újabb szemléletek közötti párbeszéd kialakítása, az új horizontok kitapintása.

Napjaink három fő jelentéselméleti irányzatán, a logikai (formális), a strukturális, illetve a kognitív szemantikán kívül  fontosnak tartjuk a jelentésvizsgálat kommunikatív-pragmatikai, fordításelméleti, kontrasztív nyelvészeti, szociolingvisztikai, pszicholingvisztikai stb. megközelítését, a hagyományos szinkrón és diakrón szemantikai kutatások aktuális témáinak, releváns irányainak és kutatási távlatainak megvitatását.

A konferencia ingyenes. A jelentkezés feltétele egy féloldalas magyar és angol rezümé, amelyet a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.címre kell küldeni 2015. szeptember 15-ig.

Szíves jelentkezésüket várva, a szervezőbizottság nevében:

Dr. Csányi Erzsébet                                                                            Dr. Molnár Csikós László,

tanszékvezető                                                                                     a szervezőbizottság elnöke

Újvidék, 2015. 07. 17.