Elérhetőségek:

Zorana Đinđića 2.

Mob.: 063 78 20 113
Tel.: 00381 21 458 673

Született: Újvidék, 1966. március 27.

Oklevelek:

• ·1993: Magyar nyelv és irodalom tanár, ÚE, BTK, Magyar Nyelv és Irodalom Tanszék,Újvidék
  • 1999: Az irodalomtudományok magisztere (A magiszteri dolgozat címe: Táj és irodalom), ÚE, BTK, Magyar Nyelv és Irodalom Tanszék, Újvidék
  • ·2010: Az irodalomtudományok doktora (A doktori disszertáció címe: .A 16. század szépprózája (Heltai Gáspár Száz fabulája a korabeli szépirodalom tükrében) ÚE, BTK, Magyar Nyelv és Irodalom Tanszék, Újvidék

Foglalkozás: docens

Szakterület: Régi magyar irodalom

Munkahely:

• Újvidéki Egyetem, Bölcsészettudományi Kar, Magyar Nyelv és Irodalom Tanszék, Újvidék
  • Kurzusok:
  • Régi magyar irodalom I.
  • Régi magyar irodalom II.
  • Napló, életrajz, önéletírás
  • Szerb fordítástörténet (a Szerb Nyelvészeti Tanszéken)
  • Szerb–magyar kapcsolattörténet (a Szerb Nyelvészeti Tanszéken).

PUBLIKÁCIÓK

Önálló tudományos kötetek:

A fekete hold. Esszék, tanulmányok,JMMT,Újvidék, 1994.

Argumentum, fabula, história, Heltai Gáspár művében, BTK, Újvidék, 2013.

Tanulmányok:

1. A redukált nyelv Domonkos István és Tolnai Ottó néhány versében, Hungarológiai Közlemények,  2012/ 4, 46–53.

2. A gyerekkor képe a régi magyar emlékírásban, szerk. Berényi János, = Tudományos diskurzusokVajdasági Magyar Tudóstalálkozó (2013. április 13., Szabadka). Konferenciakötet.Vajdasági Magyar Akadémiai Tanács, Újvidék, 2013, 94-99..

3. Kőszeghy Péterrel együtt:Pécsi Lukács, Az keresztyén szüzeknek tisztességes koszorója (Nagyszombat, 1591), a faksimile kiadás kísérő tanulmánya, Balassi Kiadó, MTA BTK Irodalomtudományi Intézet, MTA Könyvtár és Információs Központ, Budapest, 2014,1-47.

4.A magyar katolikus restauráció női olvasmányai, Tudástérkép, konferenciakötet – Vajdasági Magyar Tudóstalálkozó 2014,szerk. Berényi János, Vajdasági Magyar Akadémiai Tanács, Újvidék, 2014, 61-65.

5.A reformációs eszmék befogadásaSztárai Mihály Az igaz papságnak tiköre című drámájában = Drámák határhelyzetben I.,szerk. Brutovszky Gabriella, Demeter Julia,N. Toth Aniko, Petres Csizmadia Gabriella, Konstantin Filozófus Egyetem Nyitra, 65- 73.

Szervezeti és szerkesztőbizottsági tagság:

A Magyar Akadémia köztestületi tagja.

A Vajdasági Magyar Tudományos Konferencia tudományos bizottságának tagja.

A Nemzetközi Magyarságtudományi Társaság tagja.

A Magyar Tanszék folyóiratának, a Tanulmányok nak a szerkesztője.

Díjak: Sinkó-díj (1992)